Piotr Popielak fotografia dla firm

O mnie

Nie jestem wizjonerskim twórcą organizującym wystawy ale za to najlepiej jak potrafię tworzę  fotografię użytkową. Fotografię, która nas otacza i której czasem nie jesteśmy świadomi.

Mimo tej niepozorności wiele branż nie może bez niej funkcjonować. Od lat fotografuję dla obiektów hotelarskich. Fotografuję wnętrza, otoczenie obiektów, potrawy, atrakcje turystyczne regionu w którym działa mój klient.

Wiele firm produkcyjnych nie mogłoby działać na rynku bez zdjęć produktowych albo możliwości pokazania swoich realizacji w terenie i u klienta.

Mieszkam w Częstochowie ale działam swobodnie w całej Polsce.

Branża turystyczna wymaga ogromnej mobilności i elastyczności a nawet dostosowania się do warunków pogodowych, pór roku i okresów wzmożonego napływu gości.

W fotografii produktowej można wiele rzeczy zaaranżować w studiu, zorganizować oświetlenie i tryb pracy tak by pogoda nie miała wpływu na ostateczny efekt. W fotografii wnętrz sprawa jest trudniejsza choć nie niemożliwa. 

Wielokrotnie pracuję korzystając wielu z lamp błyskowych po to by pomieszczenia, ich jasność i kolorystyka była powtarzalna w dowolnej porze roku i pogodzie. 

System

Pracuję w ogromnej większości w dość niszowym systemie Micro4/3. Dawniejszy Olympus a dziś OM SYSTEM okazał się dla mnie w wielu przypadkach lepszy i praktyczniejszy od pozostałych, które również miałem przyjemność użytkować. Po latach widzę różnicę w charakterystyce pracy każdego z nich. Nie jestem wyznawcą systemu, to tylko narzędzie, akurat to okazało się w moim przypadku najpraktyczniejsze.

Wielokrotnie zdarza mi się pracować tak aby postprodukcję albo przynajmniej jej wstępną część wykonać już u klienta.

Powiedzenie „Czas to pieniądz” w branży hoteli i nieruchomości ma wyjatkowe znaczenie. Często zdjęcia z sesji już po kilkunastu godzinach lądują na platformach bookingowych i social mediach.

Zdjęcia moich klientów wyróżnia autentyczny, naturalny wygląd. Unikam przerysowania zdjęć modnymi filtrami i presetami. Mody przemijają, zdjęcia zostają.

Staram się skrupulatnie zarządać projektami, dbać o kontakt ze stałymi klientami i pomagać im w miarę swoich umiejętności i wiedzy. To zawsze przynosi zaufanie a za tym wdzięcznych stałych i polecających klientów.

Współpracowałem z wieloma znanymi markami z różnych branż. Obsługuję imprezy branżowe, eventy, targi.

Współpracowałem i współpracuję z wieloma znanymi markami. Obsługuję imprezy firmowe, eventy, targi, szkolenia.