Piotr Popielak fotografia dla firm

eventy, konferencje, imprezy

Eventy i konferencje

miejsce spotkań ludzi, idei i inspiracji

Po pandemicznych miesiącach imprezy firmowe, konferencje, pokazy wracają do życia. Wraz z nimi pojawia się konieczność i chęć ich uwiecznienia.

Ponieważ jak niemal każdy fotograf karierę rozpocząłem jako reportażysta na ślubach to gdzieś w podświadomości pozostało to w stylu mojej pracy. Uwielbiam dynamikę, uwielbiam ruch, uwielbiam pracę w trudnych warunkach. Braki w oświetleniu, konieczność kreatywnej pracy lampami, praca w terenie niejednokrotinie w trakcie ekstremalnych atrakcji terenowych.

Konieczność kombinowania i używania nietypowego sprzętu to mój żywioł.

Mieszanie materiału z różnych  aparatów, GoPro, drona, kamery 360 stopni.

Zdjęcia z eventów to nie tylko kilka sztywnych fotografii jego organizatorów lub kilka kadrów upamiętniających wydarzenie. Profesjonalna fotografia eventowa wymaga od fotografa wielu umiejętności reporterskich.

Event, czyli po prostu wydarzenie.

W zasadzie w temat fotografii eventowej można wciągnąć bardzo wiele rzeczy.

  • Zdjęcia z bankietów firmowych.

  • Zdjęcia z imprez rodzinnych.

  • Fotograf na gale i wystawy.

  • Fotograf na koncerty.

  • Fotograf na imprezy taneczne.

  • Fotograf na pokazy taneczne.

  • Zdjęcia z wieczorów panieńskich i kawalerskich.

  • Fotograf na imprezy sportowe.

Do tego dochodzi możliwość nagrania krótkich form video lub zmontowania fotocastu z imprezy.

Integracja, zabawa, rozrywka

Wycena

Jak zwykle końcowa wycena reportażu zależu od bardzo wielu czynników. Muszę poznać lokację, liczbę godzin pracy oraz liczbę zdjęć, jaką chcecie państwo otrzymać. Przykładowo Całodzienny reportaż (6-7 h) to koszt od 2500 PLN netto. Liczba zdjęć to około 200 sztuk. Średni koszt jednej godziny przy krótszych wydarzeniach to 380 PLN netto. Dwudniowy event z częścią konferencyjną lub wystawową plus bankiet, zajęcia terenowe lub szkolenie to rząd wielkości od 4000 PLN netto. Do tego dochodzi oczywiście dojazd oraz pobyt.